امام سجاد (ع) پاسخ آسمانی به مسئله‌های زمینی می‌دهد

[ad_1]

سید عباس صالحی روز دوشنبه در اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) که در سالن همایش وزارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ، گفت: حضرت امام خمینی (ره) از ادعیه و به طور خاص از صحیفه سجادیه به عنوان قرآن صاعد یاد می‌کنند و من اینگونه معادل گذاری می کنم که امام سجاد(ع) به سوال های زمینی پاسخ آسمانی می دهد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزود: ساحت‌های وجودی ما به چهار حوزه تقسیم می‌شود یعنی چهار حوزه ارتباطی که انسان در طول زندگی با آن مواجه است شامل رابطه انسان با خود، انسان با انسان، انسان با جهان و انسان با خداست که صحیفه سجادیه در هر یک از این ساحت‌ها مسئله‌هایی را بیان کرده و پاسخ‌های آن را ارائه داده است.

ادامه دارد…

کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) در یک نگاه

کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) از ۹ سال پیش همه ساله به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان و با همکاری ادارات و نهادها و ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور از ۱۲ تا ۲۵ محرم همزمان سالروز شهادت سید الساجدین امام سجاد(ع) و با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان برگزار می‌شود.

دهمین کنگره امام سجاد(ع) با شعار «امام سجاد(ع)، اسوه معنویت، عقلانیت و مقاومت» از ۱۱ شهریور در بندرعباس آغاز شد و شخصیت های فرهنگی و مذهبی درباره شخصیت امام سجاد (ع) و صحیفه سجادیه به سخنرانی پرداخته اند. 

در مراسم امروز علاوه بر پخش پیام تصویری آیت‌الله العظمی سبحانی خطاب به کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، شماری از شخصیت های فرهنگی و مذهبی نیز به ایراد سخن پرداختند. در ادامه این مراسم همچنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و فریدون همتی استاندار این استان نیز به ایراد سخن پرداختند. در ابتدای این مراسم نیز علامه زاده دبیر کنگره امام سجاد (ع) گزارشی از روند برگزاری این دوره را ارائه کرد.

[ad_2]

Source link