امام جمعه میبد: مدیران صنایع کالاهای با کیفیت تولید کنند

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی عصر جمعه در نشست بررسی مشکلات صاحبان صنایع فعال و نیمه فعال شهرستان افزود: رفع مشکلات گمرک برای صادرات کالاهای تولیدی به خارج باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات فعالان صنایع اظهارکرد: دولت و دستگاه‌های ذیربط باید با مشاوره به مسوولان صنایع و صاحبان سرمایه راه را به آنها نشان دهند چون به یقین حجم سرمایه‌گذاری در میبد که تا به حال انجام شده است به راحتی می‌تواند به چند برابر افزایش یابد.

اعرافی همچنین به صاحبان صنایع توصیه کرد تا  ایمنی محیط کار را برای کارگران ،  مسائل زیست محیطی ، کمک به شهر از نظر فکری و مالی و دستگیری از نیازمندان  را مورد توجه قرار دهند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در  ادامه از توجه دادگستری شهرستان میبد به رفع اختلافات و مشکلات صاحبان صنایع تشکر کرد و همچنین کمک به تعاونی‌هایی که به جد با همفکری و همکاری جوانان تشکیل شده است را مورد تاکید قرار داد.

همچنین در این نشست نماینده مردم شهرستان های تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: این نشست‌ها باید هم حضوری و هم با تشکیل گروه های مجازی باشد تا صاحبان صنایع بتوانند به بیان مشکلات خود برای بررسی و رفع آنها توسط مسوولان بپردازند.

سید جلیل میرمحمدی افزود: استفاده از دیپلماسی اقتصادی می‌تواند در رفع مشکلات اقتصادی در این  شهرستان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه لزوم سرمایه‌گذاری برای ایجاد صنایع پاک را نیز یادآور شد.

در این نشست که با حضور محمد رضا علمدار یزدی رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت(صمت) استان یزد برگزار شد ،صاحبان صنایع به بیان مشکلات خود در حوزه‌های مختلف از جمله دریافت وام پرداختند و از طولانی شدن زمان دریافت وام آن را  حتی چند سال ذکر کردند، طرح کردند.

میبد بیش از ۳۷۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد که عمده آنها کاشی و سرامیک است.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد واقع شده‌است.

[ad_2]

Source link