امام جمعه خلخال از روند کند کارهای عمرانی در این شهرستان انتقاد کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا ،حجت‌الاسلام کریم اسدی در خطبه های امروز نماز جمعه خلخال افزود: زمان فصل‌کاری موجود منطقه به سرعت در حال سپری شدن است ولی شتابی برای اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی در حال اجرای شهرستان دیده نمی‌شود.

وی اظهار داشت: سال گذشته هیچ گونه پوشش آسفالتی برای راه‌های ارتباطی این شهرستان صورت نگرفت و امسال نیز با گذشت نزدیک به ۵ ماه از فصل کار فعالیتی در خصوص اجرای پروژه های آسفالت راه‌های در حال ساخت و همچنین راه های ارتباطی روستایی خلخال دیده نمی‌شود .

او با تاکید براینکه از ظرفیت نماینده ولی فقیه در استان و همچنین استاندار دلسوز اردبیل برای توسعه و عمران این منطقه باید به نحو احسن بهره برده شود ، بیان کرد: با توجه به پیگیرهای این دو عزیز در خصوص طرح های عمرانی مناطق مختلف استان مسوولان منطقه باید در تلاش برای بهره گیری لازم از این ظرفیت باشند .

اسدی ادامه داد: با علم به اینکه علت برخی از مشکلات مربوط به تاخیر در اجرای طرح های عمرانی شهرستان اعمال تحریم های ظالمانه از سوی دشمنان خارجی همراه با محدودیت های اعتباری در دولت است ولی برخی از ضعف‌ها و نارسایی‌های مربوط به اجرای پروژه های عمرانی ناشی از سوء مدیریت  یا عدم انجام وظایف ذاتی برخی از مسوولان اجرایی منطقه است .

امام جمعه خلخال با بیان اینکه مطالبه گردی در جامعه از سوی مردم منطقه خلخال منافاتی با نجابت و فرهنگ انها ندارد گفت:در کنار وجود ضعف برخی از مسوولان در پیگیری اجرای پروژه های عمرانی ، مردم خلخال نیز به دلیل رعایت احترام و داشتن نجابت از اصل مطالبه‌گری غفلت می کنند.

وی از تخصیص ۶۰۰ میلیبارد ریال اعتبار در سال جاری به تکمیل عملیات راه‌سازی خلخال به منجیل خبر داد و افزود:با توجه به اینکه اعتبار سال گذشته این پروژه بزرگ راه‌سازی در جنوب استان اردبیل ۵۰ میلیارد ریال بوده این افزایش نتیجه پیگیری و تلاش مسوولان استان برای تکمیبل این پروزه است .

اسدی بیان کرد :با عنایت خاص استاندار اردبیل و تلاش رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بزودی کار عملیات اجرایی طرح بزرگ پمپاژ آب از رودخانه قزل اوزن به اراضی بالا دست این رودخانه در بخش خورش رستم خلخال  اغاز و زمینه کافی برای تبدیل اراضی مستعد کشاورزی دیم این منطقه به آبی و افزایش تولیدات کشاورزی در این بخش از شهرستان فراهم خواهد شد .

وی  در ادامه خطبه با تبریک روز خبرنگار وگرامیداشت ۱۷ مردا ماه سالروز شهدات شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: نقش خبرنگاران در تبلیغ ارزش‌های والای انقلاب و نظام اسلامی ،کاهش آسیب‌های اجتماعی ،ترویج فرهنگ دینی و بیان خواسته و مشکلات مردم نقشی ارزنده است که باید از این ظرفیت به خوبی در جامعه استفاده شود .

امام جمعه خلخال  اضافه کرد: در حالی صدا و سیمای مرکز اردبیل می‌توانست در این زمینه مناسب عمل کند ولی کوتاهی در انجام وظیفه ذاتی از سوی  رسانه ملی  در استان موجب عقب ماندگی استان اردبیل به خصوص شهرستان خلخال در بخش های مختلف شده است.

امام جمعه خلخال با تبریک وگرامیداشت سالروز عید سعید غدیر خم و با بیان اهمیت این روز تاریخی اسلام از برگزاری مراسم ویژه این روز در فضای باز امامزاده سید دانیال (ع) خبر داد و افزود:با توجه به خروج خلخال از وضعیت قرمز کرونا این مراسم ساعت ۱۱ صبح فردا با نظارت کامل ستاد مقابله با کرونای این شهرستان در صحن مطهر  این امامزاده برگزار خواهد شد .

[ad_2]

Source link