امام جمعه بوشهر: جهان استکبار به دنبال انحراف اصحاب قلم است

[ad_1]

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز شنبه در نشست با اصحاب رسانه استان بوشهر افزود: هیچ گاه اهل قلم انقلابی دارای مسئولیتی سنگین در شرایط کنونی در طول تاریخ نبوده‌است.

وی بیان کرد: اصحاب قلم در خط مقدم مبارزه با تهاجم گسترده فرهنگی و سیاسی جهان استکبار هستند که در این راه خطیر باید وظیفه شناسی لازم را داشته باشند.

صفایی بوشهری ادامه داد: قلم مسئولیتی آسمانی و انسانی می‌آفریند و ادای حق قلم در دین مداری و مبارزه با جهان استکبار است که در این عرصه شهید سید مرتضی آوینی آبروی اهل قلم و پیشگام در هماهنگ سازی قلم و

قدم است.

وی با تاکید بر اینکه اصحاب قلم در تبیین ابعاد تمدن اسلامی نقشی بسیار مهم دارند، تصریح کرد: اهل قلم در شرایط کنونی مسئولیتی سنگین در مبارزه با جهان استکبار و افشای ماهیت جنایتکارانه آنان دارد.

صفایی بوشهری افزود: هم اینک قلم با جوهره اسلام انقلابی و شجاعت اصحاب قلم در مبارزه با استکبار پیشگام و مسئولانه است.

وی اظهار داشت: اصحاب قلم آنگاه می‌توانند سربلند و اثرگذار باشند که خدایی بیاندیشند، قلم بزنند و مجاهدت کنند و جامعه تمدن خدایی را بیافرینند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: قلم ابزاری تاثیرگذار است که به دلیل جایگاه بسیار ارزشمندش، خداوند در کتاب آسمانی خود به آن قسم یاد کرده‌است تا تعهد الهی و انسانی قلم را به نویسنده یادآور شود. 

فاطمه کرمپور افزود: قلم سمبل تفکر و آگاهی، حافظ و تداوم بخش به تمدن‌های بشری، حامل و ناقل افکار و اندیشه، پل ارتباط گذشته با حال و آینده، ترویج و گسترش ادیان و مذاهب و انتقال دهنده پیام‌های الهی است.

وی ادامه داد: این وسیله مهم علاوه بر به تصویر کشیدن زندگی انسان، به عنوان منبع و خاستگاه هنر نیز محسوب می‌شود.

کرمپور عنوان کرد: انسان همواره رشد، پیشرفت و تعالی خود را مرهون «قلم» و «اصحاب قلم» بوده است و روز قلم بهانه‌ای برای یادآوری و تقدیر از زحمات اهالی فرهنگ و قلم است که بدون ‌ادعا، قلم خود را در راستای سیاست و اهداف نظام جمهوری اسلامی و توسعه و پیشرفت کشور به حرکت درمی‌آورند.

[ad_2]

Source link