الحوثی : سیاست امارات در قبال یمنی‌ها شرکت در جنایت و در قبال یهودیان بشردوستانه است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، الحوثی در توئیتی خطاب به دولت ابوظبی نوشت: امارات به خاطر کنیسه‌ای که ساخته است، از یهودیان دعوت می‌کند و این کار را برای این انجام می‌دهد تا به جهانیان بگوید که دست به یک اقدام بشردوستانه می‌زند.

وی با طرح سؤالی از دولت ابوظبی نوشت: آیا امارات حضورش در ائتلاف سعودی را فراموش کرده است که به دنبال آن علاوه بر گرسنگی هزاران یمنی، میلیون‌ها تن از آنها آواره شدند؟

الحوثی در پایان نوشت: هزاران یمنی دیگر نیز بیمار هستند و یا در فرودگاه‌های دنیا سرگردان هستند، چرا که [ائتلاف سعودی از جمله امارات] مانع از ورود و بازگشت آنان به یمن می‌شوند.

وزارت‌ بهداشت دولت نجات ملی یمن نیز اواخر تیرماه از سازمان ملل متحد، جامعه جهانی و کشورهای اسلامی ‌خواست برای شکسته شدن محاصره یمن و رفع توقیف نفت‌کش‌ها برای پهلوگرفتن در بندر الحدیده، اقدامی قاطع و جدی انجام دهند.

علاوه بر محاصره یمن، ائتلاف سعودی اجازه ورود نفتکش‌های حامل سوخت را به بنادر یمن نمی‌دهد، اقدامی که موجب شده، فعالیت حدود ۱۵۰ بیمارستان و سازمان دولتی و ۱۶۳ بیمارستان خصوصی به صورت جزیی و کلی متوقف شده و تنها به مرکز کمک‌های اولیه تبدیل شده‌اند.

یمن پنج سال است در محاصره قرار دارد و مردم این کشور در بدترین وضعیت زندگی قرار دارند.

محاصره و تداوم درگیری، موجب شده بیشتر یمنی‌ها نیازمند کمک‌های بشر دوستانه باشند.

میلیون‌ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران‌های انسانی در جهان را تجربه می‌کند.

با وجود تلاش‌های انصارالله یمن برای برقراری صلح اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.

[ad_2]

Source link