الحشدالشعبی یکی از سرکرده‌های داعش را دستگیر کرد

[ad_1]

به گزارش تارنمای الحشدالشعبی، «زیاد مزعل العبیدی» مسؤول حمایت لجستیکی داعش در عملیات مشترک ستاد فرماندهی عملیات صلاح‌الدین و تیپ ۵۱ الحشدالشعبی دستگیر شد.

پیش‌تر نیز نیروهای تیپ ششم الحشدالشعبی در این عملیات با پاکسازی مناطقی از استان صلاح‌الدین تا کوه‌های حمرین از جمله جاده اصلی، هفت تروریست داعش را به هلاکت رساندند.

از سوی دیگر رسانه‌های عراقی از کشته شدن ایسر العزاوی افسر ارتش عراق و زخمی شدن یکی از اعضای خانواده وی در حمله مسلحانه در شهر بلد استان صلاح‌الدین خبر دادند.

فعالیت تروریستی هسته‌های خفته داعش در هفته اخیر در استان‌های شمالی، شرقی و غربی عراق روند رو به رشدی داشته ‌است.

الحشدالشعبی با همکاری دیگر نیروهای مسلح عراق در این راستا دست به عملیات امنیتی و نظامی گسترده‌ای برای تعقیب و سرکوب عناصر تروریستی داعش در این مناطق زده ‌است.

بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی و منابع امنیتی عراق درباره احتمال ظهور دوباره داعش در برخی استان‌های شمالی و شرقی (کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، دیاله و الانبار) این کشور هشدار می‌دهند.

«حاکم الزاملی» رییس سابق فراکسیون امنیت و دفاع پارلمان و از اعضای برجسته «جریان صدر» اخیراً در بیانیه‌ای از احتمال تکرار تجربه تابستان ۲۰۱۴ و استیلای داعش در برخی مناطق هشدار داده بود.

وی در بیانیه‌ای گفته بود که داعش در صدد انجام عملیات گسترده تروریستی در ماه مبارک رمضان است.

[ad_2]

Source link