البرز پیشگام در مبادلات فرهنگی خارج از کشور

[ad_1]

فریدون محمدی روز چهارشنبه در آیین امضای تفاهم نامه با سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی که در باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرج منعقد شد،اظهارداشت: این تفاهم‌نامه برای حضور اثر گذار استان البرز در هفته های فرهنگی خارج از کشور بین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز و سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی منعقد شده است .

وی ادامه داد: قرار است هفته‌های فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی البرز  در کشورهای هدف مانند اروپایی و منطقه آغاز شود و این آمادگی را داریم که در بالاترین سطح این هفته‌ها را برگزار کنیم.

این مسوول بیان داشت: به مردم البرز قول می دهیم ظرفیت های فرهنگی ،اقتصادی و هنری  استان را خارج از مرزهای  کشور به خوبی معرفی کنیم.

محمدی اظهارداشت: جاذبه‌های گردشگری صنایع دستی سنن آداب و رسوم در هفته‌های فرهنگی در خارج از مرزها ارائه می شود و این اقدامی است که برای توسعه استان مفید خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کارهای اجرایی این تفاهم نامه  از فردا در قالب کمیته اجرایی آغاز خواهد شد، گفت:  پس از اعلام آمادگی کشورهای هدف بلافاصله تیم های فرهنگی البرز به این کشورها اعزام می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی البرز بیان داشت: هیچ محدودیتی برای حضور هنرمندان در هفته های فرهنگی نداریم  ، ضمن آنکه افراد اعزامی ،گزینشی انتخاب نمی شوند  و فقط کسانی که توانایی و قابلیت های بیشتری دارند، انتخاب می شوند.

[ad_2]

Source link