افزایش نظارت بر بازار کهگیلویه و بویراحمد وضعیت آن را سامان می بخشد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی عصر شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: گرانی انواع کالاها و خدمات در این استان به ویژه شهر یاسوج ریشه ای بوده و مربوط به امروز یا دیروز نیست.

وی افزود: افزایش بی رویه قیمت ها بار سنگینی بر دوش مردم کهگیلویه و بویراحمد گذاشته به طوری که از این موضوع ناراحت و نگران هستند.

 نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: دلیل بخشی از گرانی کالاها و خدمات در این استان از جمله شهر یاسوج وجود عده ای افراد سودجو، فرصت طلب و طماع است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: معضل دیگر در کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج چند نرخی بودن انواع کالاها و خدمات است.

وی ابراز داشت: باید هر چه سریعتر چاره ای به منظور مهار و کنترل گرانی در کهگیلویه و بویراحمد اندیشیده شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: توضیحات برخی متولیان امر و مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به هیچ وجه سبب رفع معضل گرانی در این استان از جمله شهر یاسوج نمی شود.

وی اظهار داشت: فکری به حال گرانی مرغ در کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج شود زیرا چنین وضعیتی برای مردم استان به ویژه قشرهای آسیب پذیر قابل قبول نیست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: باید قیمت مرغ در این استان تا ۷۲ ساعت آینده کاهش یافته و به هر کیلوگرم ۱۵۰ هزار ریال برسد.

حسین کلانتری اظهار داشت: روزهای اخیر قیمت مرغ در کشور افزایش داشته و در نتیجه این کالای اساسی در کهگیلویه و بویراحمد نیز با افزایش قیمت مواجه شده است.

وی افزود: بر اساس اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد قیمت هر کیلوگرم مرغ در این استان ۱۷۷ هزار ریال تعیین شده و فروش آن بالاتر از این قیمت نیز ممنوع است.

کلانتری با تأکید بر لزوم نظارت جدی تر بر بازار کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: متولیان امر و دستگاه ‌های اجرایی مربوطه در استان این موضوع مهم را بیش از گذشته در دستور کار قرار دهند.

[ad_2]

Source link