اعتراضات ضد نژادپرستی به ایالت پنسیلوانیا رسیدبه گزارش ایرنا از شبکه ان بی سی، بعد از آن‌که ریکاردو مونوز شهروند سیاه پوست آمریکایی روز یکشنبه توسط پلیس شهر لانکاستر پنسیلوانیا کشته شد، اعتراضات خیابانی در این شهر گسترش یافته و پلیس برای سرکوب و متفرق کردن معترضان در صبح روز دوشنبه به وقت محلی وراد عمل شده است.

براساس گزارشات بدست آمده، پلیس برای متفرق کردن معترضانی که در مقابل مقر پلیس لانکستر تجمع کرده بودند از گاز فلفل و عوامل شیمیایی استفاده کرد.

اداره پلیس لانکستر با متفرق نشدن معترضان به اعزام نیروهای بیشتر سرکوبگر تهدیدکرد.

مونوز ۲۷ ساله روز گذشته توسط نیروهای پلیس پنسیلوانیا کشته شد، پلیس مدعی است که وی از چاقو برای حمله به نیروهای پلیس استفاده کرده است.

اعتراضات سراسری آمریکا بعد از کشته شدن سیاه‌پوستی به نام «جورج فلوید» در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا، برپا شد و همچنان ادامه دارد.

این اعتراضات که بیش از سه ماه متوالی ادامه داشته، در برهه‌ای به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور ترامپ برای سرکوب معترضان شدت گرفت، اما انتقاد شدید از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خیابان‌ها را ترک کنند.

با این وجود ترامپ تهدید کرد در صورتی که مقامات محلی نتوانند به این اعتراضات خاتمه دهند، بار دیگر مأموران فدرال را به خیابان‌های این شهر گسیل خواهد کرد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *