اطلاعات ۹۰ درصد انبارهای قزوین ثبت شده است

[ad_1]

علی اکبر کبیری روز سه‌شنبه در نشست ستاد هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین افزود: تعداد کمی از انبارهای قزوین به ویژه در نقاط روستایی هنوز شناسایی نشده و به ثبت رسیده اند که به زودی کار شناسایی و ثبت اطلاعات آنها انجام می شود.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین یادآور شد: شناسایی انبارها و ثبت آنها در سامانه مربوطه تاثیر زیادی در کاهش قاچاق دارد.

وی در ادامه یادآور شد: یک هزار و ۱۰۳ نفر در حوزه تامین یا واردات کالاهای اساسی استان قزوین فعالیت تجاری دارند و کالاهای خود را در ۵۸ انبار کالا ذخیره می‌کنند.

این مسوول گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۵ هزار تن برنج، ذرت، گندم، روغن موتور، لاستیک، شکر، سویا، چای و غیره در استان قزوین ذخیره شده است.

وی در خصوص ذخیره سازی برنج در استان قزوین،گفت: از بین فعالان تجاری، ۲۰۴ نفر در زمینه تامین برنج فعالیت می‌کنند که  ۲۹ انبار برای ذخیره سازی کالاهای آن‌ها در نظر گرفته شده و تاکنون ۸۳۹ تن برنج ذخیره سازی شده است.

کبیری به وجود ۳۰۶ انبار فعال در استان قزوین اشاره کرد و گفت: در این مدت ۹ هزار و ۲۴۷ نفر در سامانه جامع انبارها اطلاعات کالای خود را ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد چهار هزار و ۵۸۱ نفر فعال در زمینه کالاهای کشاورزی، دامپزشکی و راهداری تایید سیستمی شده است.

این مسؤول همچنین گفت: ثبت نام در سامانه جامع انبارها به معنای وجود تعداد انبار نیست و هر کشاورز و فعال تجاری و تولیدی که بخواهد کالاهای خودش را جابه‌جا کند، باید در این سامانه ثبت نام کند.کبیری خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ درصد انبارهای استان قزوین شناسایی شده‌اند و

[ad_2]

Source link