است Pentax K1000 واقعا بهترین دانش آموز دوربین ؟

[ad_1]

Pentax K1000 بررسی اجمالی

Pentax K1000 معرفی شد و در سال 1976 و باقی مانده در تولید تا 1997. حدود سه میلیون نفر (به علاوه) واحد فروخته شد. تولید نقل مکان کرد و از ژاپن به هنگ کنگ در سال 1978 و پس از آن به چین در سال 1990. به نگه داشتن هزینه های کار کم, چینی, دوربین های دیجیتال ساخته شده بودند با استفاده از تعدادی از قطعات ارزان تر است. چینی K1000s می تواند به رسمیت شناخته شده و عدم وجود “آساهی” نام و آرم بر روی منشور را پوشش میدهد. غیر Asahi دوربین بهترین اجتناب شود.

آنچه شما را با یک K1000 به طور کامل کتابچه راهنمای دوربین با میکرو-منشور نقطه تمرکز کمک کند. قرار گرفتن در معرض کنترل مصمم است از طریق یک باطری انتگرال نور سنج است که در استخدام یک دیافراگم باز, centre-the-سوزن سیستم. سرعت شاتر محدوده از 1 به 1/1000هفتم ثانیه همراه با لامپ و یک فلش X-همگام سازی در 1/60 ثانیه.

این K1000 قبول همه لنز فوکوس دستی با Pentax K bayonet mount (معرفی شده در سال 1975) و K-کوه (معرفی شده در سال 1983) و ضروری هر بعدی K لنز با دیافراگم جداگانه حلقه. وجود دارد تعداد زیادی از مستقل تولید Pentax-سازگار با لنزهای موجود است.

در زیر لیستی از تولید کنندگان دیگر’ دستی 35mm SLR دوربین های دیجیتال با معادل مشخصات که معمولا در دسترس هستند و به طور کلی کمتر گران است. به عبارت دیگر این دوربین ها کاملا دستی با باز کردن دیافراگم اندازه گیری و محدوده سرعت شاتر از 1 به 1/000 ثانیه است. در بسیاری از موارد جایگزین دوربین دارای ویژگی های اضافی و بالاتر مشخصات. این لیست جامع نیست.

کانن

این FTb تقریبا یکسان امکانات, اما برای اندازه گیری نسبی (منطقه مربوط به 12% از مرکز منظره یاب). در علاوه بر این دارای یک تایمر و mirror lock-up. این FTb-N دوربین اضافه شده یک منظره یاب سرعت شاتر شاخص. این لنز توسط کانن FD سرنیزه اتصالات.

Fujica

این ST705 و ST705w بیش از مشخصات K1000 و بهره مندی از یک سریع تر حساس تر سیلیکون عکس-همراه سیستم های اندازه گیری روشن تر منظره یاب با علاوه بر این از یک شکاف تصویر, فاصله یاب, یک سرعت بالا از 1/1500th sec, self-timer و عمق میدان پیش نمایش. آن نیز کوچکتر و سبک تر است.

این ST801 شبیه ST705/w اما علاوه بر ویژگی های بالا با سرعت 1/2000th sec و منظره یاب مطابقت نوع LED اندازه گیری نور, اطلاعات, به جای یک سوزن گر است.

این لنز است Fujica این نوع در M42 اتصالات پیچ و نیاز به خودکار لنز Fujinon برای باز کردن دیافراگم اندازه گیری.

مینولتا

SR-T101 (و آن را SR جانشینان) به طور مشابه مشخص شده به K1000 اما سود اضافی از ماتریس در اندازه گیری است که به طور خلاصه یک سیستم با استفاده از دو اندازه گیری سلول های واقع در نقاط مختلف این منشور که اقدامات نور در حال سقوط در بخش های مختلف از منظره یاب صفحه نمایش برای ارائه یک مطلب است که طول می کشد را به حساب کنتراست در یک صحنه. همچنین ویژگی های یک منظره یاب نمایش داده می شود سرعت شاتر mirror lock-up پیش نمایش عمق میدان و تایمر است. این لنز یک مینولتا “MC” (متر همراه) سرنیزه.

Pentax

این متر است همان K1000 در تمام جهات به جز که در آن منافع از ویژگی های اضافی از یک تایمر و عمق میدان پیش نمایش.

این Spotmatic F بود سلف به متر و مشابه در تمام جهات به جز لنز است M42 پیچ اتصالات نیاز به SMC Takumar لنز و یا دیگر تولید کنندگان معادل.

Praktica

Praktica تولید سردرگم تعداد دوربین با کمی مشخصات مختلف اما من معتقدم نزدیکترین همتای به K1000 LLC. لنزهای استفاده از M42 پیچ کوه.

Yashica

FX-2 FX-3/FX-7 و FX-3/FX-7 فوق العاده همه جا K1000 مشخصات با مدل بعد از به کارگیری LED منظره یاب صفحه نمایش در محل مسابقه و سوزن. مانند Fujicas اندازه گیری است که از طریق سریع تر و حساس تر سیلیکون عکس همراه است. این دوربین دارای شهرت برای قابلیت اطمینان. خود را با دوام شاسی فلزی با پلاستیک پوسته بیرونی باعث می شود آنها را سبک تر و کوچکتر از K1000. این لنز یک Contax/Yashica سرنیزه.

دیگر Yashica جایگزین شامل Contax کلون FR و FX-1 با کنترل الکترونیکی کرکره و منظره یاب دیافراگم و سرعت شاتر نمایش; اما این مدل ها بسیار رایج است.

نتیجه گیری

بحرانی درخواست تجدید نظر از K1000 میسازد نه آنقدر در بدنه دوربین را لنز مونت سیستم و در نتیجه آسان لنز در دسترس است. که است که می گویند که هزینه/در دسترس بودن لنز دیگر سیستم ها مشکل ساز است; آنها فقط می تواند گاهی اوقات یک کمی تلاش بیشتر برای پیدا کردن.

باز دیافراگم اندازه گیری به کار گرفته شده توسط این K1000 است از ویژگی های ضروری: آن را فقط خوب استفاده کنید. Stop-پایین اندازه گیری دوربین (I..e. لنز دیافراگم نیاز به بسته می شود در حالی که خواندن نور ساخته شده است) به همان اندازه مناسب برای دانش آموزان و یا هر گونه دیگر کاربران. در واقع بسیاری از جایگزین دوربین های ذکر شده در بالا نیز قادر به جلوگیری از پایین اندازه گیری.

زمانی که stop-پایین اندازه گیری بدن دوربین نیز در نظر گرفته شده به عنوان جایگزین به K1000, لیست نامزدهای مناسب می شود حتی بزرگتر. بیش از آن است که بسیاری از stop-پایین اندازه گیری دوربین های تاریخ به زمان قبل زمانی که استفاده مشترک M42 پیچ ماونت لنز اتصالات گسترده بود.

از نظر لنز و طراحی لنز های قدیمی تر تمایل به سنگین تر و کمتر جمع و جور است. سمت تلنگر است که جدیدتر استفاده می شود به مراتب کمتر قوی خود را به دلیل تکیه بر قطعات پلاستیکی.

در نتیجه من یک فن بزرگ از K1000 به دلیل آن است که بسیار اساسی است و اگر من به دنبال یک دوربین است که نیازهای یک مطالعه دوره K1000 خواهد بود بسیار پایین لیست من از امکانات. زمانی که نسبت هزینه های گرفته شده به حساب, پیدا کردن من آن را مسخره که K1000 می توانید برای فروش دو برابر قیمت آن نسبت پایدار-mate به متر.

[ad_2]