استفاده از پساب برای احیای تالاب الله آباد

[ad_1]

عباس حسن نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از اولویت های این دستگاه مدیریت پساب های موجود در استان است.

این مسوول همچنین خاطرنشان کرد: از جمله طرح های مهم زیست محیطی استان قزوین که مقدمات آن دنبال می شود انتقال پساب واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی پس از تصفیه به تالاب الله آباد با وسعت ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار است.

وی با بیان اینکه انتقال پساب های تصفیه شده موجب می شود تا به شکل مستمر شاهد آبگیری در تالاب الله آباد باشیم، ادامه داد: این اقدام ضمن آنکه می تواند به احیا و حفظ تالاب فصلی الله آباد کمک کند، به رفع خطرات زیست محیطی ناشی از رهاسازی پساب ها نیز کمک می کند.

این مسوول در ادامه با اشاره به اینکه احداث مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی لیا از سوی شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین مراحل پایانی خود را پشت سرمی گذارد و امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد،افزود: با بهره برداری از این طرح مشکل رهاسازی پساب واحدهای تولیدی در اراضی این محدوده مرتفع خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین خاطرنشان کرد: پساب ها و فاضلاب ها اگر به خوبی مدیریت شوند تهدیدی برای محیط زیست به همراه نخواهند داشت.

[ad_2]

Source link