استاندار کرمانشاه: وضعیت نمای ساختمان‌های شهری مطلوب نیست

[ad_1]

هوشنگ بازوند روز یکشنبه در جلسه با اعضای هیات مدیره سازمان مهندسی ساختمان استان افزود: از زحمات و تلاش های دلسوزانه و متعهدانه مهندسین در فرآیند بازسازی و احداث ۱۳۰ هزار واحد مسکونی، فرهنگی و آموزشی در مناطق زلزله زده تقدیر و تشکر کنم.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی استان علاوه بر مشارکت در امدادرسانی در فرآیند ساخت و ساز، تهیه نقشه و نظارت نیز کاملاً از نیروی های داخل استان استفاده کردند و با تلاش شبانه روزی رکوردی بی نظیر در مرحله بازسازی ثبت شد و مردم به زندگی عادی برگشتند.

مقام ارشد استان افزود: کرمانشاه به لحاظ ویژگی های منحصربفرد و دارا بودن قابلیت های ویژه از گذشته تاکنون نقشی راهبردی در منطقه داشته به استان‌های همجوار نیز خدمات ارایه داده است، بنابراین این کلانشهر باید در حوزه ساخت و ساز شهری نیز الگوی منطقه باشد.

وی به تلاش های صورت گرفته برای معرفی کرمانشاه به عنوان نهمین کلانشهر کشور اشاره کرد و بیان داشت: تبدیل شدن کرمانشاه به کلانشهر بعد از ۲۵ سال که به هشت کلانشهر قبلی کشور اضافه شد؛ ظرفیت و فرصتی برای توسعه است و نیاز هست که سازمان نظام مهندسی ساختمان در این عرصه نقش آفرینی موثر داشته باشد.

بازوند با بیان اینکه ساخت و ساز صحیح و نمای زیبا از اجزای گردشگری است؛ اظهار داشت: نظام مهندسی ساختمان با ورود جدی به این موضوع می تواند شرایطی برای تغییر وضعیت و ایجاد سیمای زیبا شهری با بهره مندی از نمادهای مناسب و متناسب ایجاد  ایجاد نماید.

وی عدم وابستگی نظام های صنفی به بخش دولتی را عاملی مهم برای بکارگیری خلاقیت و نوآوری در طراحی و اجرای فرآیندها ذکر کرد و بیان داشت: نظام مهندسی در کشور حرف برای گفتن دارد و باید در عرصه تصمیم سازی و تصمیم گیری نقش آفرینی کند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: تحول در حوزه ساخت و نیاز به استقلال دارد و دولتی ها به دلیل برخی موانع کاری خیلی نمی توانند نوآوری داشته باشند؛ اما بخش خصوصی می تواند خلاقانه کار کند.

وی تأکید کرد: ما وظیفه داریم آسایش و آرامش مردم را فراهم کنیم و اگر نتوانیم این موضوع را فراهم کنیم؛ طبعا سرمایه از این شهر می رود و بنابراین حق شهروندان است که در ساخت و سازها به نیازهای آنها توجه شود. در حال پیگیری ایجاد شهر جدیدی در  کرمانشاه هستیم که امکان زندگی با ساختاری جدید و مورد علاقه مردم فراهم شود.

بازوند در ادامه این نشست نقش نظام مهندسی ساختمان را در توسعه بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: انتظار داریم این جدیت و تلاش با حضور ۱۵ هزار نفر عضو بیشتر شود و شهری زیبا با سیمایی جذاب را در آینده داشته باشیم

[ad_2]

Source link