استاندار: طرح‌های خصوصی‌سازی قم تا نیمه اردیبهشت معرفی شوند

[ad_1]

به گزارش پنج شنبه روابط عمومی استانداری قم بهرام سرمست در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه قم در سال جاری طی سخنانی با اشاره به فرصتی که برای معرفی طرح های قابل واگذاری به بخش خصوصی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: نیاز به کار کارشناسی داریم تا تشخیص دهیم چه طرح هایی می تواند ضمن برداشتن بار مالی از دوش دولت، برای بخش خصوصی سودآوری دارد.

سرمست ضمن گله مندی از مقاومت برخی دستگاه های دولتی در برابر واگذاری طرح های عمرانی در سال ۹۸، افزود: تا چهاردهم اردیبهشت ماه به مدیران دولتی فرصت داده می شود تا از ظرفیت ایجاد شده در راستای تحقق این امر استفاده کنند.

وی گفت: نگاه مسئولان به حفظ تجهیزات دولتی باید تغییر کرده و آنها را به بخش خصوصی واگذار کنند.

استاندار قم ادامه داد: در جایی که اعمال حاکمیت ضروری نیست و می توان از طریق واگذاری طرح ها برای بخش خصوصی ایجاد مزیت نمود، مدیران اجرایی جدی عمل کنند.

در این جلسه، پیشنهادهای سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم در رابطه با واگذاری طرح های عمرانی دستگاه های دولتی به بخش خصوصی مورد تصویب قرار گرفت و گزارش جذب اعتبارهای سال ۹۸، ظرفیت های قانونی و اعتبارهای استان در بودجه سال ۹۹ کل کشور و همچنین طرح های قابل افتتاح و خاتمه یافتنی سال ۹۹ ارائه شد.

[ad_2]

Source link