از سنگ های قیمتی رنگی آموزش و پرورش – عقیق – The Queen of Gems

عقیق, سنگ تولد ماه اکتبر یکی از باارزش ترین جواهرات. این سنگ قیمتی که نیز اتفاق می افتد به توصیه طلا و جواهر هدیه برای 14th, عروسی, سالگرد, استخراج شد توسط Eastern اروپایی آزتک باستان و قبایل آفریقای مرکزی است. Opals برجسته شده است در تاج امپراتور مقدس روم و جواهرات تاج و تخت فرانسه. آنها بودند که در نمایشنامه های شکسپیر و رمان از سر والتر اسکات. ناپلئون به عقیق به ژوزفین. ملکه ویکتوریا به آنها را به عنوان هدیه عروسی.

یکی از دلایل این گوهر شده است تا احترام است که به دلیل قرار است قدرت های عرفانی. اسکاندیناوی زن عینک Opals در موهای خود را برای جلوگیری از آن از رفتن به خاکستری است. اعراب فکر عقیق را دفع رعد و برق و اعطای نامرئی به پوشنده لباس خود را. دیگر قدرت های منسوب به گوهر شامل توانایی برای اعطای قدرت به کمک قلب و کلیه ها و محافظت در برابر غش و عفونت است.

پرستش توسط رومیان به عنوان یک نماد هاپ وفاداری و خلوص و موفق باشید. عقیق است که گاهی اوقات به نام “ملکه جواهرات” از آنجا که سنگ های قیمتی می, فلش, الگوهای, رنگ, نمایندگی هر رنگ از رنگین کمان.

این “بازی رنگ” یکی از عقیق امضا ، سنگ است که در طیف وسیعی از رنگ ها از جمله عقیق سفید رایج ترین; اپال سیاه و سفید; تخته سنگ عقیق سیاه عقیق با اکسید آهن; کریستال یا عقیق آب که شفاف و آتش عقیق است که به رنگ زرد به نارنجی و قرمز رنگ بدن.

اکثریت قریب به اتفاق جهان عرضه اوپال می آید از استرالیا. اپال سیاه و سفید نادرترین انواع و بنابراین با ارزش ترین. عقیق سفید نیز استخراج در برزیل. آتش سوزی و کریستال اوپال را می توان در ایالات متحده آمریکا نوادا و مکزیک است.

درخشندگی رنگ و رنگ الگوی مهم در تعیین ارزش اوپال. Opals با قوی چشمک می زند از رنگ قرمز fiire به طور کلی باارزش ترین. سنگ با رنگ آبی یا سبز چشمک می زند شایع تر است و پس از آن کمتر با ارزش است. اندازه سنگ نیز کمک می کند تا تعیین قیمت از سنگ بسیار نادر در اندازه های بزرگتر. قیمت می تواند متفاوت باشد از چند دلار در هر قیراط به صورت مشترک عقیق سفید به بیش از 1000 دلار در هر قیراط برای خوب اپال سیاه و سفید. اکثر سنگ ها نه وجهی و معمولا به برش های گرد تراش به منظور افزایش رنگ بازی.

کامل Opals بسیار نادر و گران است. بسیاری از درمان برای بهبود ظاهر خود را. یکی از روش های رایج است که به جای عقیق در قند محلول و سپس در اسید سولفوریک که blackens رنگ بدن و باعث می شود بازی از رنگ برجسته تر است. درمان های دیگر شامل برنامه های کاربردی بی رنگ روغن موم و رزین و پلاستیک یا رزین های مصنوعی و مقاومت اولیه برای پر کردن ترک ها و بهبود دوام.

با سختی حدود 5.5 در مقیاس موس عقیق نسبتا شکننده است و باید مراقبت شود نه به خراش تراشه و یا ترک آن است. برای تمیز کردن اوپال استفاده از یک پارچه نرم و مرطوب با روغن زیتون. آیا استفاده از مواد شیمیایی و یا مکانیکی پاک کننده. همچنین, اجتناب از گرما و شرایط خشک که اب چیزی را گرفتن و شکستن سنگ. جلوگیری از اثرات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *