اراضی معطل صنعتی در قزوین باید به سرمایه گذاران جدید واگذار شود

[ad_1]

عیسی قبادی بعدازظهر پنجشنبه در جریان بازدید معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت از چند طرح تولیدی در شهرستان آبیک افزود: دولت اعتبارات و هزینه زیادی صرف آماده سازی اراضی در شهرک های صنعتی کرده است تا زمینه جذب سرمایه گذار و رونق تولید و اشتغال در این مکان ها فراهم شود.

این مسوول گفت: معطل ماندن طرح های صنعتی از سوی سرمایه گذارانی که از اهلیت کافی برخوردار نیستند توسعه صنعتی استان را با وقفه روبرو می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت های قانونی برای خلع ید زودتر این اراضی و واگذاری آنها به سرمایه گذاران جدید بهره برد و در این خصوص ظرفیت دستگاه قضا نیز استفاده کرد.

قبادی اظهار داشت: امروز با توجه به شرایط خاص کشور و نیاز بیش از پیش بخش تولید به حمایت و رونق، نقش بخش حاکمیتی در حوزه های مختلف از جمله هدایت برنامه های هدف گذاری شده در بخش صنعت پررنگ تر شده است و باید تصمیم گیری های مجموعه حاکمیت به سود تولید باشد و به تند شدن آهنگ سرمایه گذاری و رشد اقتصادی کشور کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز مهم ترین مساله کشور تولید است و باید همه توان و انرژی خود را برای تقویت این بخش به کار بگیریم.

این مسوول با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمن علیه میهن اسلامی،گفت: باید برای کاهش تاثیر تحریم ها در بخش تولید و سرمایه گذاری نهایت تلاش خود را به کار بگیریم بنابراین مدیران اجرایی نباید به امورات عادی بسنده کنند بلکه باید به شکل جهادی پای کار بوده و متناسب با شرایط امروز تصمیم گیری کنند.

[ad_2]

Source link