ادعای کمک ۵ میلیون دلاری آمریکا به بیمارستان‌های فلسطین

[ad_1]

«دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی بامداد جمعه مدعی کمک ۵ میلیون دلاری واشنگتن به فلسطین در میانه بحران شیوع کرونا شد.

فریدمن در پیامی توییتری نوشت که ایالات متحده آمریکا ۵ میلیون دلار به بیمارستان‌ها و خانواده‌های فلسطینی برای تامین نیازهای فوری آن‌ها در مقابله با کووید۱۹ کمک می‌کند.

وی در حالی آمریکا را بزرگترین تامین‌کننده کمک‌های بشردستانه و متعهد به کمک به مردم فلسطین عنوان کرد، که دولت دونالد ترامپ شهریورماه سال ۱۳۹۷ کمک ۲۰۰ میلیون دلاری به غزه و کرانه باختری را به صورت کامل قطع کرد.

پیشتر نیز دولت آمریکا ۶۵ میلیون دلار از کمک سالیانه ۱۲۵ میلیون دلاری خود را به آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (اونروا) قطع و سپس آن را به طور کامل متوقف کرد.
همچنین فروردین گذشته طرح قانونی که خواستار کاهش کمک سالانه آمریکا به تشکیلات خودگردان فلسطین بود به عنوان بخشی از لایحه بزرگ بودجه دولت آمریکا تصویب و توسط  ترامپ رییس جمهوری آمریکا امضا شد.
دولت آمریکا قصد دارد تا با فشار به مقام های فلسطینی، فلسطینی‌ها را مجبور به پذیرش طرح صلح ترامپ موسوم به «معامله قرن» کند.

رییس جمهوری آمریکا هشتم بهمن ماه سال ۹۸ (بیست و هشتم ژانویه) در حضور «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از طرح ادعایی خود موسوم به معامله قرن رونمایی کرد؛ طرحی که هدف از آن حذف مساله فلسطین و مخالفت همه گروه های فلسطینیی‌ را به همراه داشته است.

[ad_2]

Source link