احداث مجتمع های مسکونی شهرک های صنعتی قم امکان سنجی شود

[ad_1]

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی استانداری قم بهرام سرمست در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسه های کرامت استانداری قم برگزار شد، با قدردانی از اهتمام دستگاه های قم برای جذب ۱۱۶ درصدی جذب اعتبارها، اظهار داشت: کسب رتبه دوم برای قم در زمینه جذب اعتبارها و تسهیلات رضایت بخش است.

وی همچنین مصوبه استانی جذب ۶۰ درصدی منابع بانک های خصوصی برای ارائه تسهیلات واحد های تولیدی را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: راهکار های لازم برای تحقق این منابع و ارائه تسهیلات به متقاضیان پیگیری شود.

وی با انتقاد از برخی نواقص در ثبت طرح‌های جذب سرمایه و تسهیلات در سامانه بهین یاب خاطر نشان کرد: مطالبه مدیریت استان اهتمام بیشتر برای بهبود وضعیت استان در این زمینه است و باید پیشنهادهای لازم برای رفع نواقص عملیاتی شود.

استاندار قم با تاکید بر اهمیت فعالیت بانک های عامل در راستای پیگیری و جذب منابع و تسهیلات ملی، ادامه داد: با استفاده از ظرفیت کارگروه های استانی و هیات خبرگان بانکی استان، مشکل ها و موانع پیش روی واحد های تحت مالکیت بانک ها احصا و برنامه زمان بندی فعال کردن واحد های راکد تحت تملک بانک معین و با تعیین تکلیف واحدهای تولیدی بستر بازگشت آنها به مدار تولید فراهم شود.

وی همچنین با ضروری خواندن بهره مندی از نظرها و پیشنهادهای بخش خصوصی در راستای رفع موانع تولید، تصریح کرد: احداث مجتمع های مسکونی در جوار شهرک های صنعتی به لحاظ توجیه اقتصادی و هزینه ای واحدهای تولید، امری منطقی و ضروری است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

سرمست اضافه کرد: این پیشنهادها باید در کمیته های فرعی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار قم با اشاره به اهمیت بهره مندی از رویکرد های نوین اشتغال زایی، بیان کرد: توجه به نیاز استان و در نظر گرفتن اولویت های اساسی در اعطای تسهیلات اشتغال زایی و تسهیل فعالیت واحدهای تولیدی امری اجتناب ناپذیر می باشد.

[ad_2]

Source link