اتراق در بوستان‌های بجنورد ممنوع شد

[ad_1]

هادی زارعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این راستا در ورودی و خروجی شهر اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از اتراق مردم در روز ۱۳ فروردین انجام می شود و با همکاری نیروی انتظامی به هیچکس اجازه اتراق داده نمی شود.
وی افزود: این در حالی است که محدودیت های زیادی نیز برای تردد خودروها به ویژه مینی بوس های شخصی در محورهای مختلف بنا به دستورالعمل استانداری در نظر گرفته شده است.
زارعی با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه اسکان در محدوده پارک های زیرمجموعه شهرداری داده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: بنا به دستور استاندار خراسان شمالی دهیاران نیز موظف به کنترل ورودی روستاهای خود در این خصوص شده اند.
وی یادآور شد: تا امروز برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مرکز استان خراسان شمالی، ۶ نوبت کل شهر بجنورد در بخش‌های مختلف اعم از خیابانها، معابر و مناطق همجوار بیمارستان ها و درمانگاه ها ضدعفونی شده است.
شهردار بجنورد یادآور شد: این در حالی است که به صورت هر روزه تمامی ایستگاه‌های اتوبوس، باکس های زباله، خودروهای زباله بردار، ایستگاه های تاکسی و فضاهای پرتردد نیز گندزدایی می‌شود و تمامی انبارهای ضایعاتی داخل شهر نیز که اطلاعات آن به شهرداری رسیده بود، پلمب شده است.
زارعی از اجرای طرح ضربتی برخورد با سد معبر خبر داد و گفت: به همین منظور طی ۱۲ نوبت این طرح اجرا و با افراد خاطی برخورد شده است.
وی از اطلاع رسانی در سطح شهر به منظور مراقبت بیشتر شهروندان در راستای پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد و افزود: به همین منظور بیش از ۳۰ بنر در سطح شهر در پارک ها و خیابان ها نصب شده که در آن مردم به ماندن در خانه سفارش شده اند.
زارعی یادآور شد: همچنین به منظور حفاظت فردی پرسنل اداری و اجرایی بسته های بهداشتی طی چندین نوبت بین پارکبانها و پرسنل فضای سبز و دیگر نیروهای شهرداری توزیع شده است.
 وی متذکر شد: همچنین کارگاه های ساختمانی نیز موظف به رعایت موارد بهداشتی شده اند و در صورت عدم رعایت این موارد از امروز پلمب می شوند.
 شهر بجنورد ۲۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link