آیین سوگواری تاسوعای حسینی در امامزاده صالح تجریش برگزار شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا، این آیین که در فضایی عرفانی آکنده از خلوص، نورانیت و معنویت برگزار شد حجت الاسلام احسان بی آزار تهرانی مدیر آستان امامزاده صالح در سخنانی گفت: در مسیر ولایت، آنچه که حد اعلای قرب را نصیب می کند و می تواند لبیک عملی و ولی خدا باشد تبعیت است.

وی با اشاره به زیارتنامه حضرت ابوالفضل العباس اظهار داشت: این اطاعت ادامه ای دارد، چون خیلی ها مطیع اند ، ممکن است رغبت نداشته باشند و طاعت داشته باشند، اما وقتی رغبت جان و دل با اطاعت ذهنی همراه شد ، میوه و ثمره عملی و بیرونی اش می شود تبعیت.

مدیر آستان امامزاده صالح افزود: این تبعیت در وجود حضرت قمر بنی هاشم حد اعلا بود، فانی در ولایت سید الشهداء (ع)بودند، سند آن هم ادامه زیارت است که عرضه می داریم: ایثار، نثار ، مواسات، فدایی شدن و پذیرش بلا در مقابل سیدالشهداء(ع) که همه هستی شان را فدوی در راه ابی عبدالله می دانستند.

وی گفت: در طول حیات طیبه قمربنی هاشم یک جا درنگ ، ابهام و ایهام نمی بینیم، تمام وجودش تبعیت محض از وجود حضرت سیدالشهداء (ع) است و حتی در خطبه ای که منسوب به ایشان است و در سال ۶۰ هجری خواندند یک کلمه از خودشان نمی گویند.

حجت الاسلام بی آزار تهرانی افزود: حضرت عباس و سه برادر همگی در عاشورا نشان دادند که در مقام تبعیت، ولایت فهمی، ولایت تسلیمی و ولایت یاوری واقعا بی بدیل و بی نظیر بودند.

در ادامه برگزاری این آیین مداحان اهل بیت(ع) در رثای قمربنی هاشم نوحه سرایی کرده و عزاداران به سینه زنی پرداختند.

براساس این گزارش: هیات مذهبی” ریحانه النبی” شمیران ، فضایی به وسعت ۱۰ هزار متر مربع را در آستان مقدس امامزاده صالح برای استقبال از عزادارن اباعبدالله الحسین با موکت قرمز فرش کرده است.

مدیر روابط عمومی هیات عزاداری ریحانه النبی شمیران در محل امامزاده صالح به ایرنا گفت: شب گذشته ( شب تاسوعا )، بیش از هفت هزار نفر در مراسم سوگواری شرکت کردند و پیش بینی می کنیم که در آیین سوگواری امشب (شب عاشورا) بیش از ۱۰ هزار نفر شرکت کنند.

محمد لطفی افزود: بیشتر سوگواران حسینی شرکت کننده در آیین سوگواری در امامزاده صالح تهران را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند.

یکی از اقدامات جالب توجه دست اندرکاران هیات ریحانه النبی شمیران قرار دادن عکس های ۳۰۰ شهید دوران دفاع مقدس در میان عزاداران حسینی بود به نحوی که هریک از حاضران در صفوف جلو عزاداران در این مجلس خود را در میان دو شهید احساس می کردند که این نشانه توجه ویژه این هیات عزاداری به فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس بود.    

[ad_2]

Source link