آموزش و پرورش نگرانی والدین در آموزش حضوری را برطرف کنند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی روز یکشنبه در جلسه کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با علیرضا حاجیان زاده مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش افزود: خانواده ها باید این اطمینان را داشته باشند که تمامی دستورالعمل های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در مدارس رعایت می شود و جای هیچ نگرانی نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه حضور در کلاس درس ، مشاهده معلم ، حرکات و پاسخ دادن او بسیار مهم است ، اظهار داشت: حضور دانش آموزان حتی ۲ ساعت در کلاس در کنار معلم اهمیت بسزایی دارد.

وی  با اشاره به تلاش های وزارت آموزش و پرورش و مجموعه آن در استان ها خاطر نشان کرد: همه تلاش این مجموعه این است که فرزندان و جوانان را ارزشی تربیت کنند و همه گوش به فرمان رهبری هستند و این مهم در بدنه آموزش و پرورش مشهود است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر این مطلب که معلمان باید دانش آموزانی انقلابی تربیت کنند، بیان داشت: تلاش دشمن این است که آینده را به دست انسان های بی رگ و ریشه بدهد لذا نقش معلمان در تربیت دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور بسیار حائز اهمیت است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت توجه ارایه آموزه های تربیتی از کودکی به فرزندان اظهار داشت: امروز بسیاری از کشورها به ویژه جنوب شرق آسیا و ژاپن در آموزش و پرورش بیشترین بودجه را برای مهدهای کودک و پیش دبستانی می گذارند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه خمیرمایه یک انسان از کودکی و از مهدهای کودک و پیش دبستانی شکل می گیرد، خاطر نشان کرد: توجه به مهدهای کودک و پیش دبستانی و انتخاب مربیان آنان از خانواده های سالم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه سخنانش همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش را نجات کشور دانست و اظهار داشت: حوزه و آموزش و پرورش دو بال نظام هستند و هر دو این مراکز دانش، یکدیگر را درک می کنند.

جلسه کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با علیرضا حاجیان زاده مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با آیت الله رسول فلاحتی به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ صبح امروز “شنبه” همزمان با سراسر کشور برای بیش از ۳۶۸ هزار دانش آموز گیلانی با حضور ارسلان زارع استاندار به صدا درآمد.

[ad_2]

Source link